Kontaktujte násparketpemo@gmail.com052 / 789 23 61

Príslušenstvo

Súčasťou každej podlahy, je aj jej príslušenstvo. U nás Vám poradíme so správnym výberom príslušenstva pre Vami zvolenú podlahu. Poďme sa však pozrieť na hlavné príslušenstvo podláh.


Podložky

Podložka : Pod podložkou sa rozumie vrstva medzi Vašim podkladom (napríklad betón) a Vašou novou podlahou. Podložky pod podlahy bývajú zväčša vyrobené z polyetylénu, polyuretánu, polystirénu prípadne korku. Vo väčšine prípadov plávajúce podlahy vyžadujú montáž podložiek, pokiaľ už nie sú súčasťou podlahy. Takáto podložka zabezpečuje ticho a teplo, a čo je najdôležitejšie, zvyšuje životnosť Vašej podlahy. Plávajúce podlahy totiž nie sú pribité ani prilepené k podkladu, preto je potrebné pridať podklad, ktorý poskytuje tlmenie medzi podkladom a samotnou podlahou a umožňuje jej ľahké plávanie.  

Vedeli ste, že podložka spĺňa všetky tieto účely ?

1. Poskytuje väčšiu stabilitu Vašej podlahe. Používa sa ako ochrana medzi Vašou podlahou a podkladom. 2. Znižuje úroveň dutého zvuku zapríčineného chôdzou. 3. Ochraňuje pred vlhkosťou. Slúži totiž ako bariéra pred škodlivou vlhkosťou a prachom. 4. Vyhladzuje menšie nedostatky v podklade. 5. Umožňuje Vám zvýšenú tepelnú izoláciu. 6. Zvyšuje dĺžku životnosti Vašej podlahy. 

 

Mám záujem


Obvodové lišty

Podlaha je ústredným bodom v miestnostiach a je dôležité vybrať správnu lištu, aby vynikla. Existuje mnoho rôznych typov líšt a pri ich výbere sú dôležitou súčasťou dotvorenia celkového vzhľadu podlahy. Obvodové lišty dodávajú podlahe čistý povrch a estetický vzhľad. Plnia ochrannú funkciu, chránia steny pred znečistením a tiež zakrývajú dilatačné škáry pri stene po pokládke podlahy. Môžete si vybrať lišty, ktoré dokonale splynú s Vašou podlahou, alebo lišty, ktoré budú vyzerať moderne a zároveň sa stanú neprehľadným prvkom v miestnosti. U nás nájdete rôzne veľkosti, tvary a materiály – výber je veľký.

Mám záujem


Prechodové lišty

Každá podlaha, drevená, laminátová, vinylová by nebola technicky a esteticky perfektná,  keby ich nedopĺňali detaily ktoré sú na prvý pohľad skryté. Prechodové a ukončovacie profily sú pri realizácii podláh ich nevyhnutnou súčasťou. Tvar a konštrukcia jednotlivých systémov umožňuje efektne a účelne vyriešiť detaily pri plynulom prechode medzi jednotlivými podlahami. Prechodové lišty sú dôležitým prvkom pri navrhovaní a výstavbe miestnosti. Dodávajú priestoru eleganciu, ale čo je dôležitejšie, poskytujú bezpečnosť ich používaním. Prechodové lišty riešia otázku prechodu medzi dvoma podlahovými materiálmi. Najčastejšie používaným materiálom na prechodové lišty je hliník. Ten môže byť eloxovaný, ktorý môže byť potiahnutý odolnou laminátovou fóliou s vysokou odolnosťou voči odieraniu. Na našej predajni nájdete široký sortiment daných profilov. 

Mám záujem